Nur Duası (Hz. Fatıma'nın (s.a) Koruma Duası)

Pazar, 09 Şubat 2014 13:49

 

  Muhsin Farahmand  

 

  Ebuzer Helvacı  

Seyyid İbn Tavus'un “Muhecu'd-Deavat" kitabında Selman'dan naklettiği bir rivayetin sonunda şöyle yer almıştır: Hz. Fatıma (s.a) bana Resulullah'ın (s.a.a) öğrettiği, kendisinin de sabah akşam okudu-ğu bir sözü öğretti ve buyurdu ki: "Dünyada hiçbir zaman ateşin olma-sını istemiyorsan bu duayı sürekli oku; dua şöyledir:

بِسْمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحِيمِ.  بِسْمِ اللهِ النُّورِ، بِسْمِ اللهِ نُورِ النُّورِ، بِسْمِ اللهِ نُورٌ عَلى نُور، بِسْمِ اللهِ الَّذي هُوَ مُدَبِّرُ الأُمُورِ، بِسْمِ اللهِ الَّذي خَلَقَ النُّورَ مِنْ النُّورِ، الْحَمْدُ للهِِ الَّذي خَلَقَ النُّورَ مِنَ النُّورِ، وَاَنْزَلَ النُّورَ عَلى الطُّورِ، فِي كِتابٍ مَسْطُورٍ، رِقٍّ مَنْشُورٍ، بِقَدَرٍ مَقْدُورٍ، عَلى نَبِيٍّ مَحْبُورٍ، الْحَمْدُ للهِِ الَّذي هُوَ بِالْعِزِّ مَذْكُورٌ، وَبِالْفَخْرِ مَشْهُورٌ، وَعَلَى السَّرّاءِ وَالضَّرّاءِ مَشْكُورٌ، وَصَلَىّ اللهُ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرينَ.

Bismillahirrahmanirrahim. Nur olan Allah'ın adıyla, nurun nuru olan Allah'ın adıyla, nur üzerinde nur olan Allah'ın adıyla, işleri yoluna koyan Allah'ın adıyla, nuru nurdan yaratan Allah'ın adıyla; hamd, nuru nurdan yaratan, nuru (tecellisini) satır satır yazılmış kitapta (Tevrat) ve açılmış sahifede alim peygamberine takdir ettiği miktarda Tur-i Sina'ya indiren Al-lah'a mahsustur. Bütün hamdlar, -tüm varlıklar yanında- izzetiyle anılan, iftiharıyla meşhur olan, rahatlık ve zorluk anında kendisine şükredilen Al-lah'a mahsustur. Allah'ın salatı efendimiz Muhammed'e ve onun tertemiz Ehl-i Beyt'inin üzerine olsun."

Selman diyor ki: Bu duayı Hz. Fatıma'dan (s.a) öğrendikten sonra Allah'a andolsun Mekke ve Medine halkından ateşe tutulan binden fazla kişiye öğrettim de hepsi Allah'ın izniyle şifa buldular.

Yeni Makale ve Video öğeleri

Yeni Kitaplar

  • İslam'da Aile Düzeni

    İslam’da aile sistemi hakkında dikkate değer ve faydalı kitaplardan biri de Hacı Şeyh Hüseyin Ensariyan&rs ...
  • El Mizan Tefsiri c.8

    el-Mîzan gibi çok yönlü bir tefsiri okumanın Kur'ân-ı Kerim'in anlaşılması ve ta ...